Sport Ndërkombëtar

“San Siro” mbetet i heshtur – Napoli është lider në Serie A

Napoli

“San Siro” ishte i mbushur, por nuk festoi.

AC Milan është mposhtur në shtëpi nga Napoli – me rezultat 1-2.

Mysafirët e nisën këtë derbi më mirë dhe shënuan në minitën e 55-të me anë të Matteo Politano – nga pika e bardhë.

Por, nuk vonoi shumë – dhe vendasit u kundërpërgjigjen me anë të Olivier Giroud – kur po zhvillohej minuta e 69-të.

Ama – mysafirët inisistuan dhe mundi i tyre u shpagua.

Giovanni Simeone e tund rrjetën në minutëne  78-të, pas një krosimi të dhënë nga Marco Rui.

Deri në fund të takimit – rosonerët patën mundësi për të barazuar shifrat – ama nuk e arritën qëllimin.

Me këtë fitore – Napoli bëhet lider i Series A – me 17-të pikë të grumbulluara.

Në anën tjetër – Milani mbetet në pozitën e pestë me 14-të pikë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022