Lajme

FOTO / Rrokulliset një veturë në fshatin Budakov të Suharekës, lëndohen dy persona

Rrokulliset një veturë në fshatin Budakov të Suharekës
Rrokulliset një veturë në fshatin Budakov të Suharekës

Një vetaksident ka ndodhur rreth orës 11:40 në fshatin Budakov të Suharekës.

Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit, përmes një njoftimi, ka bërë të ditur se zjarrfikësit shpëtuan dy persona ku kishin mbetur te mbyllur në veturë.

Sipas pamjeve, vetura është rrotulluar, ku edhe ka përfunduar jashtë rrugës.

“Rreth orës 11:40 min ka ndodhur një vetaksident në Fshatin Budakov ku kanë mbetur të lënduar 2 persona, intervenimi shpejt nga zjarrfikësit shpëtuan 2 persona ku kishin mbetur te mbyllur në veturë”, thuhet në njoftim.

/Shqip.com