Sport Ndërkombëtar

Ronaldo gjen rrugën e golit në fitoren e Manchester United

Manchester United mori fitoren e parë të sezonit në Ligën e Evropës dhe Cristiano Ronaldo shënoi golin e tij të parë në këtë kompeticion teksa “Djajtë e Kuq” mposhtën Sheriff Tiraspolin.

United dominoi në fazat e hershme në Moldavi dhe kaloi në epërsi pas 17 minutash, kur Jadon Sancho mori një pasim të Christian Eriksen në zonë dhe ktheu bukur përpara se të gjente këndin e poshtëm me këmbën e majtë.

Sancho për pak e shënoi të dytën e natës në minutën e 37-të, por përpjekja e tij u largua në mënyrë të shkëlqyeshme nga kapiteni i Sherifit, Stjepan Radeljić.

United fitoi një penallti, kur Diogo Dalot u rrëzua në zonë nga Patrick Kpozo.

Cristiano Ronaldo u ngrit dhe gjuajti nga pika e tij në qendër për 2-0.

Vizitorët bënë një zëvendësim në pushim, me Casemiro për të zëvendësuar Scott McTominay.

David de Gea u thirr në aksion për të bërë disa pritje në pjesën e dytë, por spanjolli i trajtoi me lehtësi për të ruajtur portën e tij të pastër./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022