Rozë Ndërkombëtar

Ronaldo dhe Georgina punësojnë staf me paga mbi pesë mijë euro për shtëpinë e tyre të re

Cristiano Ronaldo dhe partneri i tij thuhet se kanë punësuar staf për rezidencën e re prej 18 milionë funtesh që po ndërtojnë në rivierën portugeze.

Sulmuesi i Mançester Junajtid dhe Georgina Rodriguez tashmë thuhet se kanë zgjedhur katër punonjës, duke përfshirë një kujdestar me 4,800 £ në muaj dhe një kuzhinier.

Lajmi për rekrutimin e Cristianos në pronën ekskluzive prej 12,000 metrash katrorë që do të përfundojë në fillim të vitit të ardhshëm, raporton The Sun.

Raportet e pakonfirmuara në fillim të këtij viti, të publikuara në Portugali dhe në Mbretërinë e Bashkuar, pretendonin se Ronaldo kishte regjistruar fëmijët e tij në një shkollë në Lisbonë.

Prona që ai po ndërton në Quinta da Marinha, gjysmë ore nga Aeroporti i Lisbonës dhe dhjetë minuta nga qendra e qytetit bregdetar të Cascais, i cili është pjesë e të ashtuquajturës Riviera Portugeze, do të ketë një garazh mjaft të madh për të strehuar – 30 supermakina.

Pritet gjithashtu të mburret me një kinema, dhomë lojrash, spa dhe suita të mëdha dhoma gjumi me pamje mahnitëse të oqeanit, si dhe pishina të brendshme dhe të jashtme.

/Shqip.com