Rozë Ndërkombëtar

Ricky Martin ngre padi prej afro 20 milionë eurosh kundër nipit të tij për shkatërrimit të reputacionit me pretendimet për incest

Ricky Martin ka ngritur një padi prej 20 milionë dollarësh (19.9 milionë euro) kundër nipit të tij Dennis Yadiel Sanchez, pasi ai pretendoi se kishte një marrëdhënie incestuoze me këngëtarin.

Martin, 50 vjeç, pretendon se është ‘persekutuar, rrethuar, ngacmuar, përndjekur dhe zhvatur’ nga 21-vjeçari, të cilin ai e quan një ‘person të keqpërshtatur’ sipas TMZ.

Këngëtari i “Livin’ La Vida Loca” ngriti padi të mërkurën (7 shtator) në San Juan, duke pretenduar se Sanchez po përpiqet të ‘vrasë’ reputacionin e tij dhe ka bërë që ai dhe familja e tij të ndihen ‘të pasigurt’.

Martin renditi një sërë veprimesh shqetësuese që thuhet se ka bërë nipi i tij, duke përfshirë postimin e numrit të celularit të këngëtarit në Instagramin e tij, madje edhe krijimin e një llogarie në Instagram për një nga fëmijët e tij, gjë që e bëri e këndshme për të, shkruan DailyMail.

Martin gjithashtu pretendon se ka humbur një numër marrëveshjesh shumë milionëshe për shkak të ‘pretendimeve të rreme’ të nipit të tij dhe dëshiron që nipi të kompensojë humbjet e tij.

Këngëtari portorikan thotë se disa muaj pasi Sanchez – djali i gjysmë motrës së këngëtari pop, Vanessa Martin – tërhoqi urdhrin e ndalimit ndaj tij, ai filloi t’i dërgonte mesazhe Martinit përmes Instagramit, duke kërcënuar se do t’i “vrasë reputacionin dhe integritetin e tij” nëse nuk e paguante.

Martin thotë se para urdhrit të ndalimit Sanchez ‘mburrej publikisht’ se ishte nipi i tij sipas botimit dhe e vërshoi me mesazhe për katër muaj.

Mbreti i popit latin po i kërkon gjykatësit të urdhërojë Sanchez të ndërpresë çdo komunikim me Martinin dhe familjen e tij.

Ylli është baba i katër fëmijëve, dy djemve binjakë Matteo dhe Valentino, 14 vjeç, si dhe vajzës Lucia, tre, dhe djalit Renn, tre vjeç, të cilin ai e ndan me bashkëshortin e tij konceptual artist suedez-sirian, Jwan Yosef, 38 vjeç.

Kjo vjen pasi Sanchez hoqi dorë nga rasti i incestit dhe abuzimit kundër xhaxhait të tij në fund të korrikut.

Fillimisht ai kishte bërë një urdhër ndalimi të përkohshëm ndaj Martinit më 1 korrik, me pretendimin se kishte pasur një marrëdhënie seksuale me këngëtarin, e cila u bë abuzive dhe e përndiqte pas përfundimit të lidhjes.

Martin i mohoi kategorikisht akuzat dhe e pikturoi nipin e tij si një të ri të trazuar me probleme serioze të shëndetit mendor.

Një gjykatës portorikan e hodhi poshtë zyrtarisht urdhrin e ndalimit të përkohshëm, me kërkesë të Sanchez më vonë atë muaj.

Sipas urdhrit fillestar të ndalimit të paraqitur nga Sanchez, ai pretendoi se ai dhe Martin u ndanë dy muaj më parë, pas lidhjes për shtatë muaj.

Sanchez pretendoi se Martin nuk e pranoi ndarjen dhe është parë duke ecur pranë shtëpisë së tij në të paktën tre raste, sipas urdhrit të rishikuar nga El Vocero, një gazetë portorikane.

Ekipi ligjor i Martin tha për DailyMail.com në atë kohë se akuzuesi “po lufton me sfida të thella të shëndetit mendor” dhe hodhi poshtë plotësisht akuzat “të neveritshme”. /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022