Sport Shqiptar

Rezultatet nga xhiro e parë e Superligës

Superliga e Kosovës - në basketboll

Xhiro e parë në Superligën e Kosovës në basketboll solli disa ndeshje mjaftë interesante.

Vëmendja kryesore ishte në kryeqytet – ku Prishtina u mposht nga Peja me rezultat 70-76.

Ani pse bardhekaltërit e kishin epërsinë deri në fund të takimit – mysafirët triumfuan me përmbysje në çerekun e katërt dhe arkëtuan pikët e plota.

Rezultatet nga xhiro e parë – të paraqitura grafikisht

Ndeshje e zjarrtë ishte edhe ndërmjet Rahovecit dhe Yllit – ku vendasit fituan me rezultat të ngushtë 90-88.

Në takimet tjera u shëunan këto rezultate:

Bashkimi 71-60 Vëllaznimi.

Trepça 89-61. /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022