Sport Shqiptar

Reus befason me skuadrën e re

Sulmuesit gjerman, Marco Reus, do t’i përfundojë kontrata me skuadrën e Borussia Dortmundit pas gjashtë muajsh.

Ndërsa në verë, ai mund të ndërrojë ambient.

Ai nuk ka nisur bisedimet për vazhdimin e kontratës me “verdhezinjtë”, ndërsa shumë klube të njohura po interesohen për shërbimet e tij.

“Sky Sport” ka shkruar se menaxheri i Reusit tashmë është në Leipzig për të biseduar për një transferim eventual.

33-vjeçari në 12 paraqitjet e tij të para këtë edicion me Dortmundin në të gjitha garat, ka shënuar tre gola dhe ka kontribuuar me katër asistime.

/Shqip.com