Lajme

Reshjet e shiut shkaktojnë pasoja të mëdha në qytetin e Gjakovës

Reshjet e mëdha të shiut të cilat kanë kapluar shumicën e vendeve në Kosovë nuk kanë kaluar pa pasoja.

Në qytetin e Gjakovës shumë rrugë janë dhe shtëpi janë përmbysur pas reshjeve të mëdha të shiut.

Një lagje në qytetin e Gjakovës

Gjatë ditës së sotme parashihet të mbajë mot i vranët.

Pamje nga Lumi Erenik

Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-27 gradë Celsius./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022