Sport Ndërkombëtar

Republika Çeke – Danimarka: Formacionet zyrtare

Republika Çeke - Danimark

Ndeshja mes Republikës Çeke dhe Danimarkës do të jetë përballja e radhës e çerekfinales së EURO 2020, shkruan Shqip.com.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Jaroslav Silhavy i Çekisë do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Tomas Veclik, Jan Boril, Tomas Halas, Ondrej Celustka, Vladimir Coufal, Tomas Soucek, Tomas Holes, Petr Sevcik, Antonin Barak, Lukas Masopust dhe Patrik Schick, janë të përzgjedhurit e tij.

Nga ana tjetër Kasper Hjulman ka vendosur të luaj me formacionin 3-4-3:

Kasper Schmeichel, Andreas Christensen, Simon Kjaer, Jannik Vestergaard, Jens Stryger Larsen, Pierre-Emile Hojbjerg, Thomas Delaney, Joakim Maehle, Martin Braithëaite, Kasper Dolberg dhe Mikkel Damsgaard janë të përzgjedhurit e Hjulman.

Ndeshja do të zhvillohet në “Baku Olympic Stadium” me fillim nga ora 18:00./Shqip.com