Sport Ndërkombëtar

Real Madrid kërkon fitore në fushën e Athletic Bilbaos, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet startuese të ndeshjes mes Athletic Bilbaos dhe Real Madridit.

Dy skuadrat elitare të futbollit spanjoll takohen nga ora 21:00 në “Estadio San Mames”.

“Mbretërit” janë në pozitën e dytë me 38 pikë. Skuadra baske në anën tjetër pozicionohet në vendin e 8-të me 26 pikë.

Formacionet zyrtare

Athletic Bilbao: Unai Simon; De Marcos, Vivian, Paredes, Yuri; Zarraga, Vesga; Berenguer, Sancet, Nico Williams; Inaki Williams.

Real Madrid: Courtois; Nacho, Militao, Rudiger, Mendy; Ceballos, Camavinga, Fede Valverde; Asensio, Benzema, Vinicius.

/Shqip.com