Sport Ndërkombëtar

Real Madrid e ka zgjedhur “shtatëshen” e re

Real Madridi “tronditi” botën e futbollit me ndryshimet e fundit. Karim Benzema, Marco Asensio, Mariano Diaz dhe Eden Hazard janë larguar.

Tashmë ekipi po synon të gjejë pasuesit e denjë të tyre.

Për më tepër, El Mundo zbulon se Jude Bellingham do të trashëgojë numrin e famshëm 7.

Një numër u mbajt në fanellën e legjendave si Raul apo Cristiano Ronaldo. Pas largimit të Eden Hazard, 7-shja do të ketë një pronar të ri. Dhe duket se Bellingham është me fat.

/Shqip.com