Kulturë

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e varfër e qielli më i shndritshëm

Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë
Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në rrjete sociale për vdekjen e legjendës së muzikës Rock, Tina Turner.

Rama ka thënë se me vdekjen e Turner sonte toka është më e varfër e qielli më i shndritshëm.

Lexo edhe:
Vdes në moshën 83-vjeçare legjenda e muzikës, Tina Turner

““You’re simply the best, better than all the rest…”. Sonte toka është më e varfër dhe qielli më i shndritshëm. Pusho në paqe”, ka shkruar Rama në rrjetin social Facebook.

/Shqip.com