Lajme

Rama i publikon fotografitë nga Samiti në Kotorr të Malit të Zi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama

Në Kotorr të Malit të Zi është duke u mbajtur takimi dyditor i Udhëheqësve Rajonalë të Planit të Rritjes së Ballkanit Perëndimor, së bashku me partnerët e BE-së dhe zyrtarë të lartë qeveritarë nga i gjithë rajoni.

Në mesin e pjesëmarrësve është edhe kryeministri shqiptar, Edi Rama, i cili ka ndarë pamje nga ky Samit.

“Samiti Rajonal i Liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe BE-së”, ka shkruar Rama krahas fotove të publikuara.

Në këtë takim dy ditor po merr pjesë edhe Ndihmës Sekretari i Shteteve të Bashkuara për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien.

/Shqip.com