Lajme

Rama: I përjetshëm kujtimi për Ibrahim Rugovën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në mesin e shumë liderëve vendorë e ndërkombëtarë ka përkujtuar ish-presidentin e vendit, Ibrahim Rugova.

“I përjetshëm kujtimi i Ibrahim Rugovës”, ka shkruar shkurtimisht Rama.

Kujtojmë se, ish-presidenti Ibahim Rugova u nda nga jeta më 21 janar të vitit 2006.

Me rastin e 17 vjetorit të vdekjes së ish-presidentit të Kosovës, për nder të kujtimit dhe trashëgimisë së tij, nën përkujdesjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, sot u organizua ceremonia e vendosjes së kurorave.

/Shqip.com