Sport Ndërkombëtar

PSG fiton “Trophee des Champions”

Paris Saint-Germain lëshoi ​​një paralajmërim për rivalët e tyre këtë sezon me një fitore dërrmuese në Trophee des Champions të dielën ndaj Nantes.

Transferimet e reja të Christophe Galtier dominuan në ngritje tradicionale të perdes, duke rezultuar fitues 4-0 në një përballje të njëanshme në stadiumin Bloomfield të Tel Avivit.

Kampionët në fuqi të Ligue 1 u ndihmuan nga paraqitjet e shkëlqyera nga Lionel Messi dhe Neymar, të cilët kontribuan në tre nga golat mes tyre – ndërsa Sergio Ramos gjithashtu doli për të shënuar nga prapa.

Golat nga Messi dhe Neymar i dhanë PSG-së një epërsi të shëndetshme në pjesën e parë dhe në pjesën e dytë Ramos shfrytëzoi rastin për t’u dhënë pas një shfaqjeje të vogël kur bëri rezultatin 3-0 me një takë të pafytyrë.

Ky është një paralajmërim nga PSG për stinorin e ri në Francë që fillon javën e ardhshme./Shqip.com