Teknologji Auto

Prodhuesi gjerman sjellë SUV-in e ri

Volkswagen ka zbuluar modelin Atlas dhe Atlas Cross Sport 2024.

Atlas 2024 është azhurnuar me një stil të freskët, një motor të përmirësuar dhe teknologji të përditësuar brenda. Ky është ndryshimi më domethënës në Atlas që kur u prezantua në vitin 2017, por këto ndryshime kanë një çmim.

Atlas SE 2024 fillon me 37,725 dollarë me tërheqje nga rrotat e përparme ose 39,625 dollarë nëse dëshironi 4Motion me të gjitha rrotat.

Modeli SE mbart karakteristika nga viti 2023, si rrotat 18 inç, dritat e pasme LED, fshirëset me senzor shiu, sediljet prej lëkure dhe një sistem audio me gjashtë altoparlantë.

Edhe modeli bazë tani merr fenerët LED me AFS (Adaptive Front-lighting System), një ekran me prekje 12 inç, Volkswagen Digital Cockpit Pro 10,25 inç, karikues pa tel, timon me ngrohje me vozitje ndërrimi, sedilje të përparme me ngrohje dhe ajrosje, kontrolli i klimës tre zonale.

Volkswagen e ka hequr motorin VR6 nga grupi, por standardi 2.0-litërsh me katër cilindra turbo mbushës rritet në 269 kuaj fuqi dhe 273 lb-ft, nga 235 hp dhe 258 lb-ft.

Të gjitha veshjet tani përfshijnë një paketë IQ.DRIVE me më shumë veçori standarde të asistencës së drejtimit.

/Shqip.com