Sport Shqiptar

Prishtina – Drita: Biletat dalin në shitje nesër

FC Prishtina

Biletat për derbin Prishtina – Drita – do të dalin në shitje – nesër në orën 10-30 rreth stadiumit “Fadil Vokrri”.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nga kryqyteti – përmes një postimi në Facebook.

Në sektorin e Lindjes – dhe Veriut – biletat kushtojnë nga dy euro, në Perëndim – tre euro, teksa Jugu do të jetë falas – për tifozërinë “plisat”.

Takimi fillon nga ora 19:00 dhe do të luhet nën ndriçimin e reflektorëve.

Favorite në letër është skuadra nga Gjilani – sepse është lidere e Superligës – pasi ka grumbulluar 17-të pikë – nga shtatë ndeshje të zhvilluara.

Në anën tjetër – Prishtina gjendet në pozitën e katërt – me gjashtë pikë më pak./Shqip.com

Tabela e Superligës