Sport Ndërkombëtar

Portugalia rikthehet në lojë, realizon dy gola ndaj Ganës

Portugalia dhe Gana po e zhvillojnë ndeshjen e parë të fazës grupore në Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’, shkruan Shqip.com.

Portugalia ka arritur të rikthejë epërsinë ndaj Ganës në 2:1. Ishte Joao Felix i cili realizoi në minutën e 78-të të ndeshjes.

Pas këtij goli shënoi edhe Leao për 3:1. Në minutën e 81-të.

Përballja po zhvillohet në Stadium 974 në Doha dhe të dyja skuadrat luajnë për të marrë pikë të plota.

/Shqip.com