Lajme

Politikani gjerman vjen në Kosovë, takohet me krerët e shtetit

Politikani gjerman, njëherit kryesuesi i Komitetit për Punë të Jashtme tyë Parlamentit Gjerman, Michael Roth ndodhet për vizitë në Kosovë. Nëpërmjet një postimi në Twitter ka përshëndetur ndjekësit e tij nga Prishtina.

Ka njoftuar që gjatë kësaj vizite do të ketë takime të shumta, përfshirë kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, kryeparlamentarin Glauk Konjufca dhe ministren e Jashtme të Kosovës Donika Gërvalla.

“Mirëmëngjesi Prishtine! Më në fund kthehemi në Kosovë. Në pritje të takimit me përfaqësues të shoqërisë civile, kryeministri @albinkurti, kryetarja e Kuvendit @KonjufcaGlauk, FM @gervallaschëarz dhe kolegë të komitetit të punëve të jashtme. Faleminderit që më pritët. #ontheRoth”, ka shkruar ai.

/Shqip.com