Rozë Ndërkombëtar

Policia ndërhyjnë në xhirimet e videos muzikore të Madonnas, kjo është arsyeja

Xhirimet e videos muzikore të Madonnas me reperin domenikane Tokischa u ndalën në mënyrë të papritur të hënën në mbrëmje (5 shtator) kur policët mbërritën në një përpjekje për ta mbyllur atë.

Një burim na tha se këngëtarja e “Material Girl”, po xhironte këngën e saj të ardhshme me Tokischa, të titulluar “Hung Over” dhe altoparlantët e makinave që luanin muzikë krijuan “zëshmëri dhe çmenduri” që me sa duket shqetësoi fqinjët e shumtë.

NYPD konfirmoi të martën se afërsisht në orën 23:39 sipas kohws lokale një natë më parë, ata morën “disa” ankesa për zhurmën në vendin e xhirimit, shkruan PageSix.

Megjithatë, zëdhënësi i policisë vuri në dukje se “gjendja ishte korrigjuar” dhe “nuk u bë thirrje”.

Një burim tjetër konfirmoi gjithashtu se Madonna, Tokischa, kërcimtarët dhe ekipi vazhduan me xhirimet diku tjetër brenda pas largimit të policisë.

Ishte ideja e këngëtares “La Isla Bonita” për të xhiruar videon në Washington Heights “të rrethuar nga kultura” e rrënjëve domenikane të Tokischa, pasi kënga e tyre është pjesë e zhanrit “Dembow”, e cila është e njohur në vendin e Karaibeve.

Këngëtarja u shfaq në video me një parukë të gjatë portokalli, xhaketë jeshile neoni, pantallona të shkurtra, majë të zezë dantelle dhe lëkurë, çizme deri tek gjuri.

Në një moment, ajo kërceu në mënyrë joshëse kundër krijuesit të përmbajtjes seksuale që u shndërrua në muzikant.

Dyshja ishin të komentuar për raportin e tyre në fillim të kësaj vere, kur u panë duke dalë në një koncert të NYC Pride.

Megjithatë, duket se Madonna dhe Tokischa janë thjesht miq dhe bashkëpunëtorë që kur u raportua se ajo kohët e fundit është në lidhje me modelin 23-vjeçar Andrew Darnell.

Burimet vunë re këngëtaren e “Papa Don’t Preach” duke përqafuar me të dashurin e saj të ri të përfolur gjatë fundjavës së Ditës së Punës.

Para tij, Madonna kishte një romancë me valltarin 28 vjeçar, Ahlamalik Williams. /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022