Lajme

Policia jep detaje për djegien e disa depove në Fushë Kosovë

Zona industriale-Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje  për zjarrin që shpërtheu te tregu me shumicë në zonën industriale në Prishtinë, ku u lënduan dy persona, shkruan SHQIP.

Rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 16:07.

Sipas Policisë, nga zjarri janë përfshirë katër depo të mbushura me pemë dhe perime të cilat ishin prona të katër personave.

“Është raportuar se në rrethana të panjohura nga zjarri janë përfshirë  katër depo të mbushura me pemë dhe perime –prona të katër viktimave meshkuj kosovarë. Njësit relevante dhe  ekipet e zjarrfikësve kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale që dyshohet të jenë të konsiderueshme, lëndime trupore kanë pësuar dy persona të cilët kanë pranuar trajtim mjekësor”, thuhet në raportin e PK-së./SHQIP.com