Lajme

Policia e Kosovës arreston tre persona për kanosje

Arrestim / Ilustrim
Arrestim / Ilustrim

Tre persona janë arrestuar dje në rajonin e  Prishtinës, të dyshuar për veprën penale: kanosje.

Dy raste kanë ndodhur në kryeqytet teksa një në Lipjan.

Të gjithë të arrestuarit i kanë dërguar në mbajtje.

“Prishtinë / 25.06.2024 – 21:30. Është arrestuar i dyshuari Shqiptar shtetas i Shqipërisë për arsye se kishte kanosur me thikë viktimën mashkull kosovar. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Prishtinë / 25.06.2024 – 13:30. Është arrestuar i dyshuari kosovar për shkak se pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor ka kanosur dy viktimat meshkuj kosovar. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Lipjan / 25.06.2024 – 10:05. Është arrestuar i dyshuari kosovar për shkak se pas një mosmarrëveshje e ka kanosur dhe fyer viktimën mashkull kosovar. I dyshuari pas inicimit të rastit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

/Shqip.com