Lajme

Polici e ndaloi për kundërvajtje, goditet me veturë nga një grua në Prishtinë

Fotografia ilustruese
Fotografia ilustruese

Një zyrtar policor ka marrë lëndime pasi është goditur me veturë nga një grua që ishte ndalur për kundërvajtje.

E dyshuara  që e ka goditur me automjet zyrtarin policor dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Zyrtari i lënduar është dërguar për tretman mjekësor ndërkohë që policia është në kërkim të të dyshuarës.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 19:00, në rrugën Prishtinë -Fushë Kosovë, një zyrtar policor, i cili ishte në detyrë, është goditur nga një person i dyshuar me automjet. E dyshuara femër, A.A, është ndalur nga policia për një kundërvajtje trafiku. E njëjta duke mos përfillë urdhërat e zyrtarit policor, për të dalë nga automjeti i cili duhej të konfiskohej, pasi ka goditur me automjet zyrtarin policor është  larguar nga vendi i ngjarjes”, ka thënë Ahmeti.

/Shqip.com