Lajme Botë

Përleshje mes dy grupe të shqiptarëve në aeroportin italian

Përleshje

Dy grupe shqiptarësh që po qëndronin në radhë për të bërë check-in në aeroportin ndërkombëtar të Umbrias janë përfshirë në një sherr masiv.

Së fundmi mediat italiane kanë publikuar edhe pamjet e sherrit masiv në aeroportin e Umbrias.

Mediat italiane raportojnë se përleshja mes shqiptarëve ndodhi pasditen e së shtunës, teksa ata filluan të gjuanin me grushte e shqelma njëri-tjetrin.

Një nga dëshmitarët e shumtë në aeroport rrëfeu: “Një prej shqiptarëve përfundoi në tokë, ndërsa tjetri e kapi dhe vazhdoi ta godiste me grushte, ishte si një raund i MMA.”

Përleshje

Kanë qenë policët italianë që kanë ndërhyrë për të ndarë shqiptarët.

Të paktën tre persona kanë mbetur të plagosur dhe raportohet se janë dërguar në spital.

Momentin e përleshjes mund ta shini KËTU.