Lajme

Përfundon takimi i Kurtit me ambasadorët e QUINT-it, nuk deklarohen për media

QUINT
QUINT

Ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe të tjerë të akredituar në Kosovë, kanë dalë nga objekti i Qeverisë së Kosovës, ku kanë zhvilluar një takim me kryeministrin Albin Kurti.

Ambasadorët e Zvicrës dhe Gjermanisë kanë dalë nga objekti bashkë me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi.

Ata nuk kanë pranuar të deklarohen para mediave.

Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë se për këtë takim do të ketë komunikatë për media.

Të mërkurën është konfirmuar rrëmbimi i tre zyrtarëve kufitarë brenda territorit të Kosovës nga forcat serbe. Për këtë, kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla kanë mbajtur sot konferencë, me ç’rast kanë kërkuar reagim ndërkombëtar.

/Shqip.com