Sport Shqiptar

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Trepça – Peja  

Trepça dhe Peja sonte ndeshen nga ora 20:00 për ta vendosur kampionin e Kosovës në Princ Caffe Superligën në basketboll.

Ka përfunduar pjesa e parë e finales vendimtare në basketboll mes Trepçës dhe Pejës.

Rezultati pas dy çerekëve të parë është 34:36 për Pejën

U desh ndeshja e pestë midis të dyja klubeve që kampioni kosovar ta ketë një emër, pasi të dyja klubet i kanë fituar nga dy përballje që i kanë zhvilluar në shtëpi.

/Shqip.com