Sport Ndërkombëtar

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes SHBA – Uells, amerikanët po fitojnë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Grupit B të Botërorit “Katar 2022” mes SHBA-së dhe Uellsit.

SHBA-ja ka kaluar në epërsi ndaj Uellsit në minutën e 36-të, për 1:0 ka shënuar Timothy Weah. Ai realizoi gol të bukur.

Ndeshja po luhet në stadiumin “Ahmad bin Ali”.

Në ndeshjen tjetër të Grupit B, sot Anglia mposhti 6:2 Iranin.

/Shqip.com