Sport Shqiptar

Përfundojnë tri ndeshjet e sotme në Superligën e Kosovës në futboll

Ilustrim.
Ilustrim.

Prishtina arriti fitore me rezultat të pastër 2:0 ndaj Ferizajt në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Leotrim Kryeziu kaloi vendasit në epërsi në minutën e 44-të duke realizuar nga penalltia.

Në minutën e 77-të, Endrit Krasniqi vulosi fitoren e vendasve duke shënuar për 2:0.

Me këtë fitore, Prishtina shkon në kuotën e 41 pikëve në vendin e katërt, dy më pak se Gjilani.

Në anën tjetër, Ferizaj mbetet në kuotën e 31 pikëve në pozitën e tetë.

Fitore me rezultat 2:0 shënoi edhe Gjilani që në udhëtim e mposhti Malishevën.

Oltion Bilalli dhe Mevlan Zeka realizuan golat për gjilanasit. Asistues në të dyja golat ishte Arbnor Ramadani.

Kjo fitore e dërgon Gjilanin në kuotën e 43 pikëve në pozitën e tretë, kurse Malisheva bie në pozitën e parafundit me 30 pikë gjithsej.

E fitore tejet të rëndësishme arriti Trepça’89 që në “Riza Lushta” mposhti Llapin me rezultat 2:1.

Ilir Krasniqi kaloi llapjanët në epërsi në minutën e 25-të, para se mitrovicasit të bënin përmbysjen e madhe.

Në minutën e 67-të Oyekanmi barazoi shifrat, kurse në minutat shtesë, Sahiti ishte i saktë nga penalltia për t’i ndalur tri pikët në Mitrovicë.

Me këtë fitore, tani Trepça’89 del nga zona e rrezikshme dhe renditet e shtata me 33 pikë gjithsej.

Kurse, Llapi bie në vendin e katërt me 39 pikë të grumbulluara.

Nesër do të zhvillohen edhe dy ndeshjet tjera të kësaj jave. Dukagjini do ta presë Dritën kurse Ballkani udhëton për t’u përballur me Drenicën.