Sport Shqiptar

Peja vazhdon me fitore

KB Peja

“Shqiponjat” nuk u ndalën as në Prizren.

KB Peja ka triumfuar ndaj Ponte Prizrenit – me rezultat 91-94.

Çereku i parë në këtë ndeshje ishte i barabartë 26-26, teksa në të dytin dhe tretin – ishin vendasit që dominuan.

Momente nga ndeshja

Por, në çerekun e katërt – mysafirët arritën ta përmbysin rezultatin dhe arkëtuan pikët e plota.

Basketbollistët më të dalluar në parket – te mysafirët ishinRodney Purvis me 30 pikë e gjashtë kërcime dhe Jalen Tate me 18 pikë e gjashtë kërcime.

Kjo ishte fitorja e dytë e Pejës – në dy xhiro të zhvilluara dhe një tjetër sinjal – që do të “luftojnë” për titull në këtë sezon.

Teksa, Ponte Prizreni nuk e ka nisur fare mirë këtë sezon – sepse ka dy humbje në po aq ndeshje./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022