Sport Shqiptar

Peja e fiton derbin ndaj Trepçës

Peja ka shënuar fitore ndaj Trepçës, me rezultat, 73-70, në kuadër të javës së 26-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Pejanët në sallën “Minatori” edhe në pjesën e parë kanë avancuar me rezultat të ngushtë 36-38.

Peja dhe Trepça janë dy skuadra shumë të organizuara në basketbollin e Kosovës.

/Shqip.com