Sport Ndërkombëtar

Pas Kundes lëndohet edhe Araujo

Problemet për Barcelonën sa vazhdojnë e rriten.

Pas, Kounde e Depayt është lënduar edhe Ronald Araujo.

23-vjeçari kërkoi të zëvendësohej 20 sekonda nga takimi miqësor i Uruguait kundër Iranit në NV Arena të premten pasdite.

Qendërmbrojtësi çaloi pasi dukej se kishte një problem me një dëmtim të muskujve, sipas gazetarit sportiv të Uruguait, Martin Charquero.

Mbrojtësi në formë u zëvendësua menjëherë për Agustín Rogel dhe mbetet të shihet se çfarë lëndimi ka pësuar.

Araujo i bashkohet Jules Kounde, Frenkie De Jong dhe Memphis Depay tashmë në fushë pas një ndeshjeje për vendin e tyre këtë javë.

Jules Kounde, Memphis Depay dhe Frenkie de Jong u tërhoqën të gjithë ndërsa luanin për vendet e tyre përkatëse të enjten në mbrëmje.

Kounde e nisi ndeshjen për Francën kundër Austrisë në Paris, por shpejt ndjeu dhimbje në kofshë dhe ai u largua pak para pushimit si masë paraprake./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022