Pas barazimit javën e kaluar, Barça i kthehet fitores duke mposhtur Getafen

Barcelona në ndeshjen kundër Getafes

Barcelona ka arritur të fitojë tri pikë të plota në kuadër të xhiros së tretë të LaLigës pasi mposhtën Getafen me rezultat 2-1.

Rezultati u zhbllokua qysh në minutën e dytë kur Sergi Roberto realizoi gol pas asistimit të Jordi Albas.

Megjithatë, mysafirët u kthyen shpejtë në lojë kur barazuan shifrat në minutën e 18-të përmes Sandro Ramirez.

Pas gjysëm ore lojë, vendasit arritën të kalojnë sërish në epërsi dhe të shkonin në pushimin e pjesës së parë me avantazh.

Golin për katalanasit e shënoi, Memphis Depay në minutën e 30-të pas asistimit të Frenkie de Jong.

Pjesa e dytë nuk prodhoi gola, duke bërë kështu që katalanasit t’iu gëzohen fitores së dytë pas tri ndeshjeve në kampionat.

Për Getafen kjo është humbja e tretë në po aq ndeshje sa kanë zhvilluar.

Pas këtij takimi, Barcelona gjendet në vendin e 4-të me shtatë pikë të grumbulluara, ndërsa Getafe në vendin e 19-të duke mos arritur të sigurojë ende pikë./Shqip.com