Sport Ndërkombëtar

Parker: AJ është i rrezikshëm gjatë një lufte me 12 raunde

Anthony Joshua mund të jetë i rrezikshëm gjatë gjithë rrjedhës së një lufte me 12 raunde, thotë ish kundërshtari dhe një tjetër ish-kampion i botës në peshat e rënda, Joseph Parker.

Parker ishte njeriu i parë që kaloi distancën e kampionatit me Joshua, kur humbi rripin e WBO nga kampioni i atëhershëm i bashkuar në 2018, shkruan Sky Sports.

Ai hodhi poshtë sugjerimet se kushtëzimi i Joshuas do ta zhgënjejë atë në revanshin e tij monumental me Oleksandr Usyk.

“Ai mund të jetë gjithmonë i rrezikshëm. Ai posedon aftësinë e natyrshme të peshës së rëndë për të lënduar njerëzit dhe për të lënduar peshat e tjera. Le të shohim se cili është plani i tij në këtë luftë dhe të shohim se ku është koka e tij. Mund të jeni fizikisht në formë të shkëlqyer, por mendërisht nëse nuk jeni aty, është një humbje kohe”, tha Parker për Joshua.

Medalistja e bronzit në peshën super të rëndë olimpike dhe kapiteni i boksit të Team GB, Frazer Clarke ka qenë duke u stërvitur së bashku me Joshua në Loughborough./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022