Lajme

Parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër

Ilustrim

Gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të mbajë mot më dinamik në raport me dy ditët e fundit.

Kjo situate meteorologjike vije si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Parashihen vranësira të çrregullta, të cilat vende-vende do të sjellin reshje shiu.

Temperaturat pritet të lëvizin nga 12 deri në 28 gradë Celsius.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

Statistikat në Komunat e Kosovës

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i perëndimit dhe verilindjes./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022