Lajme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Ilustrim

Për ditën e nesërme pritet të mbajë mot i nxehtë me diell dhe vranësira.

Temperaturat pritet të lëvizin nga 12 deri në 35 gradë Celsius.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-35 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s./Shqip.com