Lajme

Osmani: Miqësia me SHBA-në, aleancë që vazhdon t’i mbijetojë kohës e sfidave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në përvjetorin e SHBA-së ka thënë se miqësia me SHBA-në është aleancë që vazhdon t’i mbijetojë kohës dhe sfidave.

“Sot, populli i Kosovës feston krahas popullit amerikan. Sot, kujtojmë vlerat e idealet mbi të cilat janë ndërtuar Shtetet e Bashkuara dhe aleanca jonë e fuqishme. Aleatëve tanë amerikanë: Gëzuar 4 Korriku! Happy Fourth of July!”, ka shkruar presidentja Osmani. 

/Shqip.com