Sport Ndërkombëtar

Oscar rikthehet në shtëpi

Oscar

Pas gjashtë viteve në Kinë – është rikthyer në shtëpi.

Oscar do e djersitë fanellën e Flamengos – në sezonin e ri.

Lajmin e ka bërë të ditur Fabrizio Romano.

30 vjeçari ishte pjesë e Shanghai – në gjashtë sezonet e fundit – dhe shënoi 60 gola në elitën e futbollit kinez.

Ai konsiderohej si një talent i madh në të kaluarën – sa ishte pjesë e Chelseas, por u largua herët nga Evropa.

Oscar – ftohej edhe nga kombëtarja e Brazilit dhe kishte luajtur në Kupën e Botës – të vitit 2014./Shqip.com