Sport Ndërkombëtar

Nuno Santo zyrtarizohet te klubi i njohur anglez

Nuno Espirito Santo

Trajneri portugez, Nuno Espirito Santo është zyrtarizuar si trajneri i ri i Tottenham, shkruan Shqip.com

Nuno ka nënshkruar kontratë deri në qershor të vitit 2023.

Drejtori sportive, Fabio Paratici, e dëshironte atë pas bisedimeve të “dështuara” me Foncescan, Gatusson e Conten javë më parë.

Menjëherë pas ardhjes së portugezit, ekipi nga Londra Veriore, janë të interesuar të nënshkruajnë me një mbrojtës qëndror dhe mbrojtës të djathë.

Gjithashtu edhe Heung Min Son pritet të nënshkruaj kontratën e re me Spurs./Shqip.com