Sport Ndërkombëtar

Numri 10-të i Barcelonës – po shkëlqen përsëri

Ansu Fati

Për shkak të lëndimeve – shumë ndeshje i shikoi i mërzitur nga televizori – ose i ulur në tribuna.

Por, buzëqeshja është rikthyer përsëri në fytyrën e Ansu Fatit.

Numri 10-të i Barcelonës po kalon momente të mira në La Liga.

Fati është autor i dy golave dhe dy asistimeve – ne pesë ndeshje të zhvilluara deri më tani – në elitën e futbollit spanjoll.

Duke e marrë parasysh faktin– se në asnjërin nga këto takime nuk ka qenë startues – atëherë këto statistika tregojnë një progress të madh të adoleshentit spanjoll.

19 vjeçari konsiderohet si një nga talentët më të mëdhenjë të dalë nga “La Masia” në vitit e fundit.

Ai ka kontratë me Barcelonën – deri në vititn 2027, ndërsa në “Transfermarkt” vlerësohet 60 milionë euro./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022