Sport Ndërkombëtar

Norrie tërhiqet nga Korea Open

Cameron Norrie

Numri një britanik, Cameron Norrie u tërhoq nga Korea Open më pak se një orë para çerekfinales së tij kundër amerikanit Jenson Brooksby.

ATP konfirmoi se ai nuk ishte në gjendje të luante për shkak të sëmundjes.

Norrie, 27 vjeç, tha se vuante nga lodhjes pasi mposhti Japonezin Kaichi Uchida 6-2 6-2 në raundin e kaluar.

Bashkatdhetari Liam Broady, 28 vjeç, u tërhoq nga Tel Aviv Open përpara çerekfinales së tij kundër farës së dytë Marin Cilic.

Broady, numri pesë britanik, mundi të pestën holandeze Botic van de Zandschulp në tre sete për të arritur në çerekfinalen e dytë ATP të karrierës së tij dhe e para që nga viti 2017.

Ende nuk është dhënë asnjë arsye për tërheqjen e tij.

Ndërkohë, kryesuesi serb Novak Gjokoviç kaloi në gjysmëfinale në Tel Aviv pasi mundi kanadezin Vasek Pospisil 7-6 (7-5) 6-3./Shqip.com