Lajme Botë

Një tërmet i fortë godet Ekuadorin

Një tërmet i fortë goditi Ekuadorin të shtunën.

Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, raportoi një tërmet me magnitudë 6.8 ballë goditi rajonin bregdetar Guayas të vendit.

Ai ishte i përqendruar rreth 50 milje (80 kilometra) në jug të Guayaquil, qyteti i dytë më i madh i Ekuadorit.

Videot e shpërndara në mediat sociale tregojnë njerëz që në rrugët e Guayaquil dhe komunitetet aty pranë.

Tërmeti është ndjerë edhe në veri të Perusë.

/Shqip.com