Rozë Ndërkombëtar

Një nga blerjet më të mëdha në Kaliforni! Brenda shtëpisë 70 milionëshe të Kim Kardashian

Kim Kardashian

Vera mund të ketë mbaruar, por Kim Kardashian tashmë është duke hedhur bazat për një pushim të bukur bregdetar vitin e ardhshëm – dhe shumë vera të tjera që do të vijnë, me sa duket. 

Të dhënat e pronës tregojnë se ylli i preferuar i të gjithëve, i kthyer në miliarder, manjati i veshjeve me forma dhe avokati aspirues, ka paguar 70.4 milionë dollarë për një pronë buzë oqeanit në Encinal Bluffs, një nga xhepat më të lakmuar të lagjes së Malibu. 

Marrëveshja jashtë tregut u mbyll javën e kaluar.

Marrëveshja është deri tani transferimi më i shtrenjtë për banim në Malibu këtë vit, dhe është gjithashtu shitja e katërt më e shtrenjtë e shtëpisë në Kaliforni për vitin 2022, pas vetëm 75 milionë dollarëve që Drake pagoi për shtëpinë e tij të re, një marrëveshje prej 120 milionë dollarësh Holmby Hills dhe famëkeqit të Bel Air “The One”. ” megamansion, i cili u shit në ankand për 126 milionë dollarë .

E ndërtuar në vitin 1944, por e rimodeluar gjerësisht në vitet 1990 dhe përsëri në 2016, shtëpia e stilit të vilës mesdhetare ishte dikur pjesa qendrore e një prone prej 6 hektarësh në pronësi të gjatë nga sipërmarrësi i bioteknologjisë Walter de Logi, i cili vdiq në vitin 2014.

Një vit më pas, e veja e tij Lynda ia shiti pronën e madhe për më shumë se 50 milionë dollarë fqinjëve të saj fqinj, Cindy Crawford dhe bashkëshortit të vjetër Rande Gerber.

Pasuria prej 6 hektarësh u nda më pas në dy parcela: njëra prej tyre një sipërfaqe prej 2,8 hektarësh, kryesisht e lirë dhe tjetra një sipërfaqe prej 3,2 hektarësh që përmban shtëpinë kryesore. Crawford e mbajti parcelën më të vogël për vete, por e shiti atë prej 3.2 hektarësh në 2018 për 45 milionë dollarë Adam Weiss , një menaxher i fondeve mbrojtëse në pension nga Silicon Valley në Kaliforni./SHQIP.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022