Lajme

Nisin hetimet për dhunimin e një gruaje në Fushë-Kosovë

Fotografia ilustruese
Fotografia ilustruese

Më 30 dhjetor të vitit 2023, në Fushë-Kosovë, dyshohet se është dhunuar një grua e Policia ka njoftuar se një person është arrestuar për këtë rast.

Viktima ishte nën ndikimin e alkoolit, e të dyshuarit i është sekuestruar një pistoletë me gaz. Ai është dërguar në mbajtje me vendim të prokurorit.

Ky rast është iniciuar si “dhunim”.

“Është raportuar se viktima femër kosovare përderisa ishte nën ndikim të alkoolit, dyshohet se ishte dhunuar nga i dyshuari mashkull kosovar. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë me gaz. Rasti nën hetime”, thuhet në njoftimin e plotë të Policisë së Kosovës.

/Shqip.com