Lajme

Nesër në të gjitha shkollat e Klinës fillon mësimi

Ilustrim

Pas vërshimeve dhe reshjeve që kapluan qytetin e Klinës, duket se gjendja tashmë është stabile.

Drejtoria Komunale e Arsimit ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme në të gjitha shkollat e Klinës pritet të fillojë mësimi.

“Drejtoria Komunale e Arsimit njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe qytetarët se nesër, më datë 23 janar, rifillon procesi edukativo-mësimor në të gjitha shkollat e komunës së Klinës dhe në çerdhen e qytetit”, thuhet në njoftim.

Po ashtu është bërë e ditur se procesi mësimor do të vazhdojë me orar të rregullt, ndërsa për datën e zëvendësimit të procesit mësimor për ditën e premte do të njoftoheni nga drejtoritë e shkollave përkatëse.

/Shqip.com