Lajme

Nëntë raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë shëruar nëntë raste të reja me COVID-19 në Shqipëri.

Duke u bazuar në këto të dhëna, pesë nga të infektuarit janë nga Tirana dhe katër të tjerë në Lushnjë.

Në spitalin COVID3 janë duke marrur trajtim nga COVID-19, gjithsej katër pacientë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar gjithsej 12 qytetarë si dhe aktualisht Shqipëria ka edhe 211 raste aktive me virus.

/Shqip.com