Ndeshje kartonësh të kuq, Llapi mposht Prishtinën dhe fiton Superkupën e Kosovës

KF Llapi

Llapi ka mposhtur Prishtinën në kuadër të Supërkupës së Kosovës me rezultat 3-1, shkruan Shqip.com.

Ndeshja në përgjithësi u karakterizua me lojë të barabartë nga të dyja skuadrat.

Prishtina mbeti me një lojtar më pak që nga minuta e 27-të kur Endrit Krasniqi u ndëshkua me karton të kuq.

Ndërsa, të parët që kaluan në epërsi ishin prishtinasit që shënuan në minutën e 66-të përmes Otto John.

Edhe Llapi mbeti me një lojtar më pak, kur Arbnor Ramadani u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 72-të të ndeshjes.

Pavarësisht kësaj, ata arritën të barazojnë rezultatin në minutën e 86-të përmes Festim Alidemës dhe arritën t’i sigurojnë vazhdimet.

Në kohën shtesë, llapjanët shënuan edhe dy gola ku edhe siguruan fitoren.

Valmir Veliu shënoi në minutën e 101-të për 2-1, ndërsa Festim Alidemi shënoi sërish në minutën e 114-të për rezultatin përfundimtar 3-1.

Kryeqytetasit mbetën edhe pa një lojtar tjetër, pasi portieri sapo transferuar te ta, Betim Halimi u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 107-të.

Llapi tani është fitues i Superkupës së Kosovës./Shqip.com

Llapi shënon edhe golin e tretë

Llapi ka arritur të shënoj edhe golin e tretë kundër Prishtinës.

Golashënues ishte sërish Festim Alidema në minutën e 114-të të ndeshjes.

Fillon pjesa e dytë e vazhdimeve

Përfundon pjesa e parë e vazhdimeve

Ka përfunduar pjesa e parë e vazhdimeve mes Prishtinës dhe Llapit.

Llapjanët arritën të kalojnë në epërsi në minutën e 101-të përmes Valmir Veliut.

Kjo pjesë në përgjithësi u karakteruzua me lojë të barabartë nga të dyja skuadrat.

Llapi kalon në epërsi

Llapi ka arritur të kaloj në epërsi kundër Prishtinës.

Golin e shënoi Valmir Veliu në minutën e 101-të të ndeshjes.

Fillon pjesa e parë e vazhdimeve

Përfundon koha e rregullt e ndeshjes, përballja shkon në vazhdime

Ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes me rezultat 1-1 mes Prishtinës dhe Llapit.

Në këtë pjesë u shënuan dy gola.

Fillimisht Otto John i ka epërsinë prishtinasve në minutën e 66-të të ndeshjes.

Të dy skuadrat mbetët me nga 10-të lojtar kur Arbnor Ramadani u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 72-të.

Skuadra llapjane arriti të barazoj rezultatin pastaj katër minuta pa përfunduar ndeshja me golin e Festim Alidemës.

Në përgjithësi kjo pjesë u karakterizua me lojë të barabartë nga të dyja skuadrat.

Barazon rezultatin Llapi

Llapi ka arritur të barazoj rezultatin kundër Prishtinës.

Golin e shënoi Festim Alidema në minutën e 86-të të ndeshjes.

Të dy skuadrat janë duke luajtur me nga 10-të lojtarë pasi edhe Arbnor Ramadani u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 72-të.

Prishtina kalon në epërsi

Prishtina ka arritur të shënoj golin e parë në ndeshjen kundër Llapit.

Golin e shënoi Otto John në minutën e 66-të të ndeshjes.

Vetëm nëntë minuta pasi u inkuadra në lojë, John arrinë t’i siguroi epërsinë skuadrës së tij.

Fillon pjesa e dytë e ndeshjes.

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Supërkupës së Kosovës mes Prishtinës dhe Llapi.

Pavarësisht rasteve nga të dyja skuadrat, rezultati mbeti 0-0.

Kryeqytetasit mbetën pa një lojtar në minutën e 27-të të ndeshjes pasi Endrit Krasniqi u ndëshkua me karton të kuq.

Pas një zënke mes Prençit dhe Krasniqit të dy u ndëshkuan me karton të verdhë, por dyshja nuk u ndal dhe ky i fundit u ndëshkua me të kuq.

Për herë të parë u përdor dhe sistemi “VAR” për kartonin e Krasniqit, por vendimi nuk ndryshoj.

Në përgjithësi, prishtinasit rrezikonin portën e llapjanëve më shumë, ndërsa skuadra e Tahir Batatinës mundohej të gjente avantazhin përmes kundërsulmeve.

Fillon ndeshja e Superkupës së Kosovës mes Prishtinës dhe Llapit.