Napoli në finalen e Superkupës, Rrahmani titullar

Napoli është kualifikuar për në finalen e Superkupës së Italisë, pasi triumfoi 3-0 ndaj Fiorentinës në KSU Stadium (Riyadh).

Kampionët e Italisë vendosën ndeshjen në shinat e duhura në minutën e 22-të, duke shënuar gol me anë të sulmuesit argjentinas, Simeone.

Fati nuk ishte me skuadrën violë në pjesën e parë.

Goli i Beltran në minutën e 27-të u anulua për shkak se konsiderua pozicion i parregullt, ndërsa Ikone dështoi nga pika e bardhë e penalltisë në të 44-tën.

Takim ishte mjaft i bukur edhe në pjesën e dytë.

Në disavantazh, djemtë e Italianos provuan të barazonin shifrat, pasi nuk kishin asgjë për të humbur.

Të besuarit e Mazzarit dyfishuan shifrat me Zerbin.

Sulmuesi italian shfytëzoi në maksimum një asist të Di Lorenzos, gjatë zhvillimit të një goditje këndi.

Një gol shumë i ëmbël për të, pasi është i pari me fanellën e Napolit.

Nuk kishte përfunduar ende spektakli blu, pasi Zerbin kompletoi dopietën.

Napoli në finale do të përballet me fituesin e çiftit Lazio-Inter.

Një kontribut të madh në këtë fitore, e ka dhënë Amir Rrahmani, i cili ishte titullar për Napolin.