Sport Ndërkombëtar

Napoli kërkon sulmuesin e Udinese-s

Beto

Pronari i Udineses, Giampaolo Pozzo thotë se po përballet me mundësinë e humbjes së sulmuesit portugez Beto këtë verë.

Beto, 25 vjeç, është nën kontratë me Udinese deri në qershor 2026 dhe ka një klauzolë lirimi prej 25 milionë euro.

Një objektiv i kampionëve të Serie A, Napoli, Beto ka shënuar 10 gola në 32 paraqitje për Udinese këtë sezon dhe ka tërhequr vëmendjen edhe të klubeve të Premier League.

Beto iu bashkua Udineses në një huazim një sezon në verën e vitit 2021 përpara se Udinese të paguante 7 milionë euro për transferimin e tij të përhershëm.

/Shqip.com