Sport Ndërkombëtar

Napoli i Rrahmanit – lider në Serie A

Amir Rrahmani

Napoli nuk po ndalet.

Skuadra e udhëhequr nga Luciano Spalleti – ka triumfuar ndaj Spezias – me rezultat minimal 1-0 – dhe e ka rrëmbyer primatin në Serie A.

Vendasit e dominuan këtë takim nga fillimi, por rrugën deri te goli e gjetën vetën në minutën e 89-të.

Topin në rrjetë e dërgoi – Giacomo Raspadori.

Për 90 minuta në këtë takim u paraqit edhe Amir Rrahmani – që ishte lider në repartin defanziv.

Kapiteni i Përfaqësues së Kosovës – po kalon një sezon fantasik – duke mos lënë vend për gabime.

Deri më tani – ky ekip ka arkëtuar katër fitore, është ndalur dy herë më barazim – ndërsa nuk ka asnjë humbje.

Në anën tjetër, Spezia gjendet në pozitën e 14-të – me vetëm pesë pikë në total./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022