Sport Ndërkombëtar

Nadal nuk është i sigurt se kur do të kthehet – pas humbjes nga Tiafoe

Rafael Nadal

Rafael Nadal thotë se nuk e di se kur do të luajë sërish pas humbjes në raundin e katërt të US Open, shkruan BBC.

Spanjolli – 36-vjeçar, gruaja e së cilit është shtatzënë, u rrah në katër sete nga amerikanja Frances Tiafoe të hënën.

Spanjolli – 36 vjeçar, gruaja e të cilit është shtatëzënë u mposht në katër sete nga amerikani, Frances Tiafoe – të hënën.

“Duhet të kthehem. Duhet të rregulloj gjërat, jetën, pastaj nuk e di se kur do të kthehem”, tha 22 herë kampioni i Grand Slam.

“Do të përpiqem të jem i gatshëm mendërisht. Kur të ndihem se do të jem gati për të garuar përsëri, do të jem atje.”

Nadal është planifikuar të luajë në Laver Cup, së bashku me Roger Federer, Novak Djokovic dhe Andy Murray, në Londër nga 23-25 ​​shtator.

Humbja ndaj titullarit të 22-të Tiafoe ishte humbja e parë e Nadalit në një Grand Slam këtë vit.

US Open, të cilin ai po kërkonte ta fitonte për herë të pestë, ishte vetëm turneu i dytë që ai kishte luajtur që kur u tërhoq nga gjysmëfinalet e Ëimbledonit me një dëmtim barku.

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022